• 4 minuty czytania

Jak renegocjować umowę najmu?

Kiedy jest najlepszy moment, by przeanalizować kluczowe kwestie i zoptymalizować koszty? Właśnie teraz
Jak renegocjować umowę najmu?
Autor: Redakcja wynajemmagazynu.pl

Odpowiednio dobrana powierzchnia magazynu daje możliwość wygodnej realizacji celów biznesowych i firmowego wzrostu. Umowa najmu zajmowanej hali niebawem się kończy? To dobry moment na przeanalizowanie kluczowych kwestii i zoptymalizowanie kosztów. Zastanów się, czy przestrzeń spełnia Twoje wymogi. W przypadku odpowiedzi twierdzącej postaraj się o przedłużenie najmu. Pamiętaj jednak, że możesz pertraktować warunki zapisane w umowie. Sprawdź, jak właściwie przygotować się do procesu renegocjacji.

Umowa najmu hali może zawierać zapisy, które po latach stały się niewygodne. To może ograniczać rozwój lub po prostu być mało opłacalne. Przed podjęciem decyzji o firmowej przeprowadzce, warto rozważyć pertraktacje z właścicielem obiektu. Co możesz zyskać? Oszczędności: finansowe i czasowe. W końcu relokacja przedsiębiorstwa to wielka rzecz. Jak podejść do tematu „z głową”?

Wynajem magazynu: kroki przy renegocjacji warunków

Przede wszystkim przyda się analiza i chłodna kalkulacja. Mamy wrażenie, że wynajęta hala magazynowa jest wygodna i spełnia nasze wymogi. Dodatkowo koszty poniesione przy jej dostosowaniu do specyfiki biznesu nieraz „chłodzą” zapały szukania nowego miejsca. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Po dogłębnym zbadaniu potrzeb może okazać się, że cena i zlokalizowanie obiektu wcale nie są tak rewelacyjne! Mało tego, w niedalekim sąsiedztwie znajdziemy magazyn o podwyższonym standardzie, za porównywalne pieniądze.

Wynajem magazynu
Agencja nieruchomości
 świadcząca usługi wsparcia przy wynajmie hal prowadzi na bieżąco analizy rynku. Dzięki temu wie, ile trzeba zapłacić za magazyn w danym miejscu. Pośrednik dodatkowo podejmie próbę wynegocjowania lepszej stawki dla najemcy.

Industrial & Logistics CBRE proponujemy pomoc, gdy interesuje Cię:

 • Wynajem magazynu
 • Negocjacja warunków finansowych lub zapisów w umowie
 • Renegocjacja obecnej umowy najmu
 • Analiza kosztów i ryzyka transakcji
 • Ocena techniczna budynku
 • Doradztwo logistyczne
 • Aranżacja wynajętej lub kupionej przestrzeni

Porównaj koszty najmu magazynu
i pertraktuj

Wiemy już, jakie mamy alternatywy. Znamy ceny i dane techniczne obiektów, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Czas przedstawić wyniki tej analizy właścicielowi budynku. 

Deweloper, który najczęściej jest również stroną transakcji, może nie być chętny do obniżenia kosztów najmu. Świadomość ofert konkurencji jest mocną kartą przetargową. Dzięki niej możemy zmniejszyć koszty najmu nawet o 30%! Taka wiedza znacząco skróci etap poszukiwań nowego magazynu, jeśli próby renegocjacji spalą się na panewce.

Nie przeciągaj liny

We właściwie prowadzonych negocjacjach i renegocjacjach liczy się forma. Osiągnięty cel jest efektem ubocznym. Bądź otwarty na dialog i nie przepychaj się na argumenty. Spokojnie przedstawiaj swoje racje, ale bądź też otwarty na obiekcje drugiej strony. Traktujcie się po partnersku i stawiajcie na relacyjną szczerość. W końcu ten biznes musi się opłacać wszystkim.

Jeśli dojdziecie do porozumienia, wystarczy złożyć podpisy na nowej umowie najmu magazynu. Będzie obszerna, ale warto przeczytać ją „od deski do deski”. Zawarte w niej warunki odnoszą się do przedmiotu najmu i możliwości jego eksploatacji. Na stronach zostaną zapisane także między innymi zasady odstąpienia od umowy. To ważne w momencie, gdy sytuacja na rynku lub w Twojej firmie ulegnie zmianie. Pamiętaj,
że umowy podpisujemy na złe czasy.

Gdy pertraktacje nie powiodą się, czas na rozstanie i otwarcie nowego działu w historii przedsiębiorstwa.

Jeśli wahasz się, gdzie i czego szukać — chętnie porozmawiamy i odpowiemy na Twoje pytania.

Inne artykuły

Zobacz więcej
 • Wynajem magazynu w Częstochowie dla sektora spożywczego - logistyka i zarządzanie

  Artykuł

  Wynajem magazynu w Częstochowie dla sektora spożywczego - logistyka i zarządzanie

  Jak optymalnie zarządzać logistyką dla sektora spożywczego w Częstochowie? Poznaj wymagania dotyczące przechowywania żywności, dostępność infrastruktury chłodniczej oraz zalety lokalizacji dla dystrybucji produktów spożywczych.
  • 15 lipca 2024
  • 7 minut czytania
  Wynajem magazynu w Częstochowie dla sektora spożywczego - logistyka i zarządzanie
 • Wynajem magazynu w Gliwicach dla firm produkcyjnych - kluczowe czynniki sukcesu

  Artykuł

  Wynajem magazynu w Gliwicach dla firm produkcyjnych - kluczowe czynniki sukcesu

  Gliwice są idealnym miejscem dla firm produkcyjnych szukających magazynów. Dowiedz się o infrastrukturze przemysłowej, dostępności wykwalifikowanej siły roboczej i bliskości centrów badawczo-rozwojowych.
  • 09 lipca 2024
  • 6 minut czytania
  Wynajem magazynu w Gliwicach dla firm produkcyjnych - kluczowe czynniki sukcesu
 • Dlaczego Zabrze to najlepszy wybór dla magazynów e-commerce?

  Artykuł

  Dlaczego Zabrze to najlepszy wybór dla magazynów e-commerce?

  Dlaczego Zabrze to idealna lokalizacja dla firm z branży e-commerce szukających powierzchni magazynowej? Przeczytaj o korzyściach, bliskości ważnych szlaków transportowych i typach biznesów, które wybierają Zabrze.
  • 06 lipca 2024
  • 5 minut czytania
  Dlaczego Zabrze to najlepszy wybór dla magazynów e-commerce?
 • Certyfikat BREEAM dla magazynów: Jak zwiększa wartość i atrakcyjność?

  Artykuł

  Certyfikat BREEAM dla magazynów: Jak zwiększa wartość i atrakcyjność?

  Poznaj, jak certyfikat BREEAM wpływa na wartość magazynów wynajmowanych, ich atrakcyjność na rynku oraz na co wynajmujący powinni zwrócić uwagę przy certyfikacji.
  • 03 lipca 2024
  • 7 minut czytania
  Certyfikat BREEAM dla magazynów: Jak zwiększa wartość i atrakcyjność?
 • Zmiany demograficzne, a ich wpływ na wynajem magazynów

  Artykuł

  Zmiany demograficzne, a ich wpływ na wynajem magazynów

  Jak zmiany demograficzne wpływają na lokalizację i zapotrzebowanie na magazyny oraz jakie strategie mogą przyjąć wynajmujący, aby dostosować się do tych zmian?
  • 01 lipca 2024
  • 6 minut czytania
  Zmiany demograficzne, a ich wpływ na wynajem magazynów
 • Ełk jako strategiczny punkt logistyczny na Mazurach

  Artykuł

  Ełk jako strategiczny punkt logistyczny na Mazurach

  Ełk, malowniczo położone miasto na Mazurach, zyskuje na znaczeniu jako nowy, dynamicznie rozwijający się hub logistyczny. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu oraz inwestycjom w infrastrukturę, Ełk staje się atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorstw, które chcą zoptymalizować swoją sieć dystrybucji. Wynajem magazynu w Ełku może okazać się kluczowym elementem strategii logistycznej firmy, umożliwiając efektywne zarządzanie zapasami oraz szybki dostęp do kluczowych rynków.
  • 28 czerwca 2024
  • 7 minut czytania
  Ełk jako strategiczny punkt logistyczny na Mazurach
Zobacz wszystkie

Potrzebujesz naszego wsparcia?

Niezależnie od tego, na jakim etapie szukania magazynu jesteś, odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę. Napisz do nas!

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują ją Politykę Prywatności oraz Warunki Korzystania z Usług Google.