• 3 minuty czytania

Hultafors Group

Projekt magazynu BTS z nowoczesnym rozwiązaniem Auto Store

Hultafors Group

Co skłoniło klienta do wyboru agencji doradczej CBRE?

Po ośmiu latach od podpisania umowy, firma potrzebowała zmiany, pozostając jednak
w tym samym rejonie Polski, ze względu na zatrudnionych pracowników oraz kontynuowanie płynnego biznesu we współpracy z naszą szwedzką siedzibą.

Nowy obiekt miał być w części zautomatyzowany i zawierać rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju, na których zależało spółce.

„Potrzebowaliśmy nowoczesnego magazynu w Polsce, który będzie głównym ośrodkiem logistycznym obejmującym rynki europejskie” – podkreślał klient w rozmowie. „Jesteśmy świadomi, że operacje magazynowe to obszar, w którym wykorzystanie nowych technologii, automatyzacja i ochrona środowiska zapewniają najlepsze korzyści.”

Współpraca między Hultafors Group a CBRE obejmowała szerokie spektrum działań:

  1. Zrozumienie dokładnych potrzeb klienta i znalezienia potencjalnych rozwiązań,
  2. Wsparcie w kwestiach technicznych,
  3. Pozyskanie gruntu,
  4. Negocjacje umowy najmu z wybranym deweloperem.

W wyniku prowadzonych rozmów, Klient zdecydował się na obiekt typu BTS, który został zaprojektowany i wybudowany na miarę potrzeb firmy.

Innowacje, jakich nie było w Polsce!

Aspektem wyróżniającym nowy magazyn Hultafors Group stał się system automatyzacji AutoStore. To innowacyjne rozwiązanie służy do szybkiego i efektywnego składowania oraz kompletacji zamówień. To pierwszy tego typu system w Polsce.

Dział zarządzania projektami CBRE, doradzał Hultafors Group przy tworzeniu wielobranżowej specyfikacji technicznej, zawierającej innowacyjne rozwiązania techniczne na polskim rynku. W szczególności, warto zwrócić uwagę na:

  • instalację fotowoltaiczną, o mocy ponad 200 kWp, która pozwoliła zasilić w pełni zautomatyzowany, zrobotyzowany system magazynowania i rozmagazynowywania,
  • stację ładowania samochodów elektrycznych, a także wszystkie procesy w hali
    i części biurowej.

Świadome podejście klienta i dewelopera do idei zrównoważonego budownictwa potwierdza Certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Obecnie Hultafors Group zajmuje powierzchnię o wielkości około 22 tys. m2. Ma również możliwość ekspansji w przyszłości o kolejne 8 tys. m2.

Zobacz video :


Potrzebujesz naszego wsparcia?

Niezależnie od tego, na jakim etapie szukania magazynu jesteś, odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę. Napisz do nas!

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują ją Politykę Prywatności oraz Warunki Korzystania z Usług Google.